A ketogén diéta lényegében nagyon magas zsírbevitelt, és nagyon alacsony szénhidrátbevitelt jelent, ami az egészségünkre pozitív hatással lesz.

Nagyon gyakran a sportolók étkeznek így, de egyre többen kezdik el hazánkban is fogyás szempontjából a keto diétát.

Vannak ételek, amelyeket teljesen el kell hagynunk ezután, vannak, amelyeket csak ritkán ehetünk, és vannak olyan élelmiszerek, amiket bármikor, akár napi rendszerességgel is fogyaszthatunk.

A gomba tápláló, egészséges, laktató, és szinte 90%-ban vizet tartalmaz, ezért aki szereti, bátran fogyaszthatja akár a Keto diéta alatt is, hiszen a gomba nagyon alacsony, szinte elenyésző szénhidráttartalommal lényégében bármikor fogyasztható.

Ha a fogyáshoz keresünk olyan alapanyagot melyből finom és laktató ételeket tudunk készíteni, akkor a gomba tökéletes választás lehet.

A Gombákból készíthetünk ízletes levest, ehetjük sütve, vagy párolva, de ha szeretjük az izgalmas, új ízeket, kipróbálhatjuk akár a gombafasírtot is.

Mennyi 100g gomba kalória és szénhidrát tartalma?

A gombák kalória- és szénhidráttartalma nagyon változó lehet, mert attól függ, hogy melyik fajtáról van szó. Általában a gombák alacsony kalóriatartalmú ételek, de a szénhidráttartalmuk eltérő lehet. Néhány példa 100 gramm gomba kalória- és szénhidráttartalmára:

Csiperkegomba: 22 kalória, 3 gramm szénhidrát
Rókagomba: 23 kalória, 3 gramm szénhidrát

Keto diéta alatt mit lehet enni?

ketogén diétában ajánlott olyan ételeket fogyasztani, amelyek magas zsírtartalmúak és alacsony szénhidráttartalmúak.

Az étrend összeállításakor a következő ételeket lehet figyelembe venni:

– Zsíros húsok: marhahús, borjúhús, csirkemell és -comb, pulykamell és -comb
– Halak: lazac, tonhal, hering, szardínia
– Tojás
– Zsíros tejtermékek: tejszín, tejföl, sajt, vaj
– Növényi olajok: olívaolaj, avokádóolaj, kókuszolaj
– Zöldségek: spenót, kelkáposzta, brokkoli, cékla, paradicsom, paprika
– Magvak és diófélék: mandula, dió, kesudió, mogyoróvaj

A ketogén diétában fontos figyelembe venni, hogy a szénhidrátbevitel minimális legyen, így a cukorban gazdag édességeket, kenyeret, tésztát, rizst és krumplit kerülni kell.

Mindig fontos figyelembe venni, hogy az étrend összeállítása során az egyéni igényeket, valamint az egészségi állapotot is figyelembe kell venni. Ha bármilyen kérdése van a ketogén diétával kapcsolatban, érdemes szakemberhez fordulni, hogy a lehető legoptimálisabb étrendet állíthassa össze.